İLK GÜNKÜ HEYECANIMIZI 35 YILLIK TECRÜBEMİZ İLE BİRLEŞTİRDİK.
Kestech Innovation, 1986’lardan beri otomotiv, elektrik, tıbbi teknoloji, pnömatik, hidrolik bağlantı elemanları, sıhhı tesisat, gaz valfleri ve kilit parçaları gibi sektördeki metal parçaların seri üretimi için, yüksek karlılıklı CNC Rotary transfer makinelerini geliştirerek üretmektedir.Kestech Innovation bu parçaların üretiminde yüksek hassasiyet, yüksek kapasite, Endüstri4.0 ve kompakt üretim sistemleri gibi seri üretimde kullanıcılarının rekabet gücünü arttırıcı avantajlar sunmaktadır. Firmamız, Türkiye’nin en önemli Teknoloji Geliştirme Bölgelerinden birisi olan TÜBİTAK MAM Teknoloji Serbest Bölgesi’nde yenilikçi Ar-Ge faaliyetlerini ve işe özel makine üretimini sürdürmektedir. Tüm makine yapısının üretimini (İş Mili, Taret, Tutucu Grupları vb.) kendi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. Özgün mühendisliğimiz, ileri teknolojimiz ve hassas işçiliğimiz ile CNC Rotary Transfer Makinelerini 35 yıldır üretmekteyiz.

1986

PORAŞ MEKANİK İŞLERİ A.Ş. ortaklarından olan Yüksek Makine Mühendisi Ali KESTEK tarafından ev tipi fırın gaz musluklarının seri üretimi için 4 adet Hidrolik Transfer Makinesi tasarlanarak üretildi.

1990

Üretilen hidrolik transfer makinelerinin başarısını takiben transfer makinelerinin ticari üretimine geçildi. İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesinde Ali KESTEK tarafından AKT MAKİNE ismi ile Hidrolik Transfer Makineleri üretimine başlandı. 

1995

Üretilen transfer makinelerinin tanıtımı için ilk defa CNR TATEF FUARINA katılım sağlandı.

2000

Fatih KESTEK’in koordinatör olarak şirkete dahil olması.

2001

İlk ihracat İngiltere’ye gerçekleştirildi.

2003

Tek ve 2 eksen üniteli ilk CNC Transfer Makineleri üretildi.
YT serisi üniteler ve Advance serisi makine modelleri oluşturuldu.

2005

EMO HANNOVER ile ilk defa uluslararası bir fuara katılındı. Programlanabilir hidrolik transfer makinesi Expention ve tek ve iki eksenli ünitelere CNC transfer makinesi Advance fuarda tanıtıldı.

2006

İstanbul Endüstri ve Ticaret Serbest Bölgesinde üretim tesisi kurulmuştur. Artık hidrolik transfer makinesi üretimine son verilmiş ve sadece ileri teknoloji CNC Transfer Makinesi üretilmiştir.

2007

İlk 3 eksen işleme merkezi ünitemiz ürünlerimiz arasında eklendi.
MT serisi ünite ailesi oluşturuldu.
MT serisi üniteler ile makinelerimize çelik ve alüminyum alaşımlı otomotiv parçalarını işleyebilme kabiliyeti kazandırıldı.
Robotik Otomasyon uygulamaları geliştirildi.

2009

Rusya’ya ilk ihracat gerçekleştirildi.

2010

Şirketin büyümesi ve gelişmesindeki katkıları sebebiyle Fatih Kestek şirketin Genel Müdürü olarak atanmıştır.

2011

Magazinli Çubuk Sürücülerimiz geliştirildi. Ürün ailemize Bar modellerimiz eklendi. Böylelikle çubuktan işlenen parçalar makinelerimizin işleyebildiği parçalar arasına alındı.
METALLOOBRABOTKA fuarı ile Rusya’daki varlığımız güçlendirildi.

2012

4 ve 5 eksenli açı değiştirebilir üniteler geliştirildi.
MAC serisi üniteler, MT serisi ünitelere ek olarak geliştirildi. MAC serisi ünitelerde yüksek devirli spindellar ve direct drive teknolojileri kullanıldı.
Toplam 40 Eksen İnterpole Şekilde Çalışabilen CNC Transfer Makinesi TÜBİTAK 1507 AR-GE projesi tamamlandı.

2015

F1 serisi ünite ailesi ve aynı isimli makine ailesi oluşturuldu.
18 adet 3 eksenli ünitenin interpole şekilde çalıştığı toplam 55 eksenli ilk transfer makinesi üretimi gerçekleştirildi.
Çift Çubuk Sürücülü CNC Transfer Makinesi İkinci TÜBİTAK 1507 AR-GE projesi tamamlandı.

2016

Kestech Machinery Şikago-Birleşik Devletlerde kuruldu. Satış ofisi, servis ve montaj birimi oluşturuldu.

2017

Bütünleşik Ölçü Kontrollü Robotik Dizme Üniteli CNC Transfer Makinesi Üçüncü TÜBİTAK 1507 AR-GE projesi gerçekleştirildi.

2018

Kestech Inovasyon yaptığı projeler ile Ticaret Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılarak Türkiye’nin Silikon Vadisi olarak bilinen TÜBİTAK MAM Teknoloji Serbest Bölgesine kabul edilmiş ve bu bölgedeki AR-GE ve ÜRETİM ruhsatlı tek şirket olmuştur.
Eco, Pro ve Micron serisi üniteler ile aynı isimli makine modelleri geliştirildi. Beşinci nesil ünite ailemiz ile 0,01 mm (10 mikron) hassasiyetindeki parçalarda işlenebilmiştir.

2019

Kilit Hattı Üretimi Dördüncü TÜBİTAK 1507 AR-GE projesi gerçekleştirildi.

2020

Kestech Inovasyon Kocaeli Sanayi Odası tarafından yürütülen Robotik Otomasyon URGE projesine dahil oldu.

2021

Tübitak tarafından 0,005 mm (5 mikron) toleransla interpole talaş kaldırma prosesinin gerçekleştirileceği Sipariş AR-GE programına dahil edildik, ve 6 eksende simultene talaş kaldırma prosesini gerçekleştireceğimiz , beşinci 1507 AR-GE projemiz kabul edildi

FİRMAMIZDAN GÖRÜNTÜLER

ÜRETİM TESİSİMİZDEN GÖRÜNTÜLER