logo
Resim & Video
Teknik Özellikler 

Micron Model Ünite

MICRON Model ünite ailesi, ultra hassas (0,002 mm pozisyon tekrarı) talaş kaldırma proseslerinizde günümüz teknolojisinin gelmiş olduğu son teknolojiyi temsil etmektedir.
Konstrüksiyonunda rijit hidrostatik yataklama ayrıca, İkincil olarak 4’lü boşluksuz arabalı yataklama bulunmaktadır.
Bunun yanı sıra başlıca özellikleri şunlardır.
Rakipsiz “double drive” servo motorlar ile çift servolu itiş.
Bu sayesinde kasıntılardan uzaklaştırılmış üstün dizayn ve ultra pozisyonlama hassasiyeti.
Pinol çıkış sarkma engellenmesi. Vibrasyon sönümleme.Ağır pasolar altında ekstra rijitlik başlıca üstünlükleridir.
80 Bara kadar desteklenebilen takım içi su verme teknolojisi ile talaş kaldırma proseslerine karşı mukavemet gösteren, yapışkanlık düzeyi yüksek sünek hammaddelerde (paslanmaz çelik ve Alüminyum v.b.) benzersiz neticeler sunmaktadır.
Ayrıca opsiyonolarak Pull-Stud özellikleri ile Micron üniteler kullanıcılara ekstra kullanım kolaylığı sunmaktadır.
Çok dar toleranslar içerisinde bulunan parçaların üretilmesinde rakiplerinde bulunmayan özgün teknolojisi sayesinde alternatifsiz bir çözüm oluşturmaktadır.
Ayrıca Mikron Serisi üniteler, gerek içerisinde barındırdığı Presicion serisi üst düzey kaliteli kompanentlerden oluşan mimarisi, gerekse konstrüksiyonunun getirdiği teknik avantajlar ile ortalama ekonomik ömürde en uzun işletme süresine sahip olan (20-30 yıl) Premium spindel ürünümüzdür.
Bunun yanı sıra standart X, Y, Z eksenlerine ilaveten A (Açı) ekseni hareketi ile,4 eksende de interpole proseslerin gerçekleştirilmesini mümkün olmaktadır.
Ayrıca bu ünitelerin Spindel ekseninin de servo motorlu seçilmesi halinde 5 eksen simultane proses gerçekleştirilmesi de mümkündür.
Bu ailede, Ac Tahrikli Fener Milli ve Servo Tahrikli Spindel modeller olmak üzere
2 farklı seçenek bulunmaktadır.
Bu üniteler işlenecek parçanın hammaddesinin gereksinimi olan devirler ve pasomiktarlarına göre, ISO30, ISO40 ve ISO50 boyutları ile kullanımınıza sunulmaktadır.
Micron Ünite Modelinde;
Fener milinin Z ekseni üzerinde lineer hareketle çalıştırılarak işlem gerçekleştiren double drive çift eksenli üniteler,
X ve Z veya U ekseni üzerinden lineer ve interpole hareketle çalıştırılarak proses gerçekleştiren çift eksenli üniteler,
X, Y ve Z ekseni üzerinden lineer ve interpole hareketle çalıştırılarak proses gerçekleştiren 3 eksenli üniteler bulunmaktadır.