logo
Resim & Video
Robotik Otomasyon
Teknik Özellikler 
Ürünlerimizin tam kapasite çalıştırılabilmesini sağlayabilmek ve müşterilerimizin otomasyon firmalarının hatalı tasarımlarından veya entegrasyonlarından kaynaklanan problemlerle karşılaşmalarını engellemek için robotik otomasyon programlama, kurulum ve adaptasyonunu kendi bünyemizde, kendi mühendislerimizle gerçekleştirerek tamamıyla anahtar teslim CNC ROBO modelimizi tercih edebilirsiniz.
Otomasyon sistemlerimizde öncelikli olarak 6 eksen, IP 67 sınıfı su geçirmez seri, +0,02 mm Yüksek hassasiyete sahip Mitsubishi RV-4FLM / RV-6SDL robotlar Tercih edilmektedir. Uzanım mesafesi ve yük özellikleri İşin gereklilikleri bakımından sistem gerekliliklerine göre seçilirlerek maksimum optimizasyon sağlanmaktadır.
Firmamız bünyesinde gerçekleştirmekte olduğumuz robotik otomasyon sistemlerini
3 ana başlık altında toplayabiliriz.
1) Sabit Noktadan Beslemeli Robotik Otomasyon: Besleme yapılacak malzemeye uygun olarak üretilen vibrasyon çanağı aracılığıyla malzemenin alım noktasına getirilmesi, gerekli sensör, pnomatik ayrıcı, düzenleyici araçlarının yardımıyla sistemin optimize edilmesi ile çalışmaktadır.

2) Kayar Tabladan Beslemeli Robotik Otomasyon: Malzemeye uygun olarak hassas şekilde üretilmiş tablalara dizilmiş malzemenin pnomatik pistonlarla alım noktasına getirilmesi ve sensörler yardımıyla pozisyonunu robota bildirmesi prensibiyle çalışmaktadır.
3) Kameralı Robotik Otomasyon: Vibrasyon kovası yardımıyla konveyör bant üzerine düşürülen malzemenin özel olarak tasarlanmış ışıklı alana getirilmesi, COGNEX marka yüksek çözünürlüklü endüstriyel kamera tarafından fotoğrafının çekilerek pozisyon bilgisinin robota gönderilmesi ve robotun bu bilgiye göre alım yapması şeklinde çalışır. Bu sistem ile farklı parçaları, besleme donanımını değiştirmeden, yalnızca yazılımda yapılan değişikliklerle sisteme adapte etmek mümkündür.
Bununla birlikte hassas ölçüm yapabilen kamera kullanımı sayesinde malzemelerin uygunluk kalite kontrol ölçümleri de aynı zamanda gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca yine firmamız bünyesinde üretilmekte olan kasa devirmeli silo sistemi sayesinde insan müdahalesine gerek duymadan sistem kendi kendine 8 saate kadar çalışabilmektedir.
ROBO modelimiz ile gerçekleştireceğiniz yüksek kapasiteli üretim ve dolayısıyla üretim maliyetleriniz de ki düşüş ile firmanızın büyümesi ivme kazanacaktır. Firmanızın kazanacağı başlıca avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür;
• 24 Saatlik duraksız çalışabilme kapasitesi ile maksimum tezgah verimi
• Operatör personel maliyetlerinde %85’e varan tasarruf
• İnsan hatasından kaynaklı parça bozulması probleminde %80’e varan azalma
• Özellikle işlem süresi kısa parçalarda operatör kaynaklı zaman kaybının önlenmesi ile %50’ye varan kapasite artışı.
• Kompakt sistem yapısı sayesinde lojistik alan tasarrufuy
MITSUBISHI ROBOT
Mitsubishi Electric’in gelişmiş MELFA Robotları hız, doğruluk ve uzun ömürle bağlantılı olarak kompakt tasarım özelliklerine sahiptir. MELFA Robotları kendi sınıfındaki birçok uygulamada kendisini lider yapan bir performans sağlamaktadır.
Mitsubishi’nin MELFA serisi robotları bütün dünyada ekonomik başarı için itici güç anlamını taşımakta ve kullanıcılara müthiş özellikler sunmaktadır.
· Daha hızlı “Pick and Place” döngüsü – MELFA Robotlarının montaj süresi 0,5 saniyeden başlar
· Daha kolay montaj – Bütün MELFA robotlarının kabloları ve hortumları iç kısımlarında yer alır
· Minimum bakım gereksinimi – Fırçasız AC servo motorlar ve Harmonie Drive dişli kutuları sayesinde robotunuz fazla bakım gerektirmeyecektir
· Hassas kontrol – Mutlak değerli encoderler aracılığıyla pozisyon algılama özelliği, gerilimin açılması ve kapatılmasından sonra da robot kolunun tam konumunu bilmenizi sağlar.
· Esnek çalışma – Her robot için maksimum 256 bağımsız program kaydedilebilir.
· Daha hızlı ve daha basit şekilde işletime alma – Çok güçlü ve kolay öğrenilen robot programlama dili
MELFA ROBOT – YAZILIM
tüm Mitsubishi robotlarıyla kullanılabilen PC tabanlı, güçlü bir programlama yazılımıdır.Programming
· Programlama
· Denetim
· Hata ayıklama bu yazılım paketinin özelliklerinden sadece birkaçıdır
Melfa Works
Olarak robot ve robot hücrelerinin programlanması ve simülasyonu için kullanabileceğiniz üç boyutlu bir yazılımdır. Gerçek uygulamalarda kullanmaya başlamadan önce, komple akış programında hata kontrolü yapabilirsiniz.